Pokrycie dachu altany ogrodowej.

morbidangel

Użytkownik

Chcę wybudować u siebie na działce altanę. Oczywiście konstrukcja drewniana. Problem mam tylko z dachem, bo altana będzie miała kształt prostokątny a dach dwuspadzisty. Teraz pytanie do was, czy lepiej kupić blachę czy gont?

treyemannuel

Użytkownik

Przede wszystkim to zależy od ciebie co ci się podoba. Moim zdaniem gont nie wygląda najgorzej do tego jest tani, ale czy nie będzie ci przeciekał to już nie powiem.

DawidVin

Użytkownik

Nie wiem w czym problem... Ludzi kryją altanki i tym i tym. jak się komu podoba dowolna reka. Ja osobiście to bym kryl dach blachą. Na pewno jest bardziej wytrzymała i się sprawdzi w każdych warunkach i jak cieplo i jak zimno.

treyemannuel

Użytkownik

No tak, ale zobacz że blacha jest drozsza od gontu.

DawidVin

Użytkownik

Jak kryjesz gontem, to musisz dawać deski pod spód, jak blachą niekoniecznie. Fakt też dobrze jest dać deski pod blachę, bo ładniej się wówczas prezentuje wnętrze. co do ceny to bym nie powiedział że drożej, bo np. blachy trapezowe mozna kupić w całkiem dobrych cenach, są wytrzymałe i posłużą na pewno latami, nie tak jak gont. Dodatkowo mają ciekawą formę jak do pokrycia altanki.

Decyzja

Użytkownik

A czy nie będzie problemu z docięciem blachy trapezowej na kątach, w sensie na tych łączeniach? Bo wydaje mis ie, że jak sie to źle zrobi to będzie przeciekało.

DawidVin

Użytkownik

No wiadomo przecież że jak się wszystko źle zrobi to będzie przeciekało, to przecież dach. Nie powinno być większych problemów z łączeniem.

morbidangel

Użytkownik

też myślełam żeby kupić blachę trapezową dużo dobrego o niej słyszałem, zwłaszcza że jest gruba, no i cena też jest fajna. Ale nie chciałbym uniknąć tego głuchego dźwięku, jak pada deszcz. podobno strasznie wówczas to slychać.

Piotr_KR

Użytkownik

A ile razy się siedzi w altance w czasie deszczu. Weź przestań. jak obijesz deskami pod spód to nic nie słychać, dobrze wycisza. ja mam blachę trapezową na domu i jestem zadowolnony. Dach mam ocieplony wełną, przybite deski i pod blachą bezpośrednio i na wełnę. Na strychu nawet podczas burzy nic nie słychać, czasem tylko jak pada siaczysty deszcz albo grad, ale to normalne. Jesli chodzi o dzwiek to musiałbys byba tylko dachowke położyć zeby ci lepiej wyciszylo.
ODPOWIEDZ
Copyright 2015