Usuwanie kamienia nazębnego, czy warto?

prawdziwa_gospodyni

Użytkownik

witam serdecznie. Przejdę od razu do rzeczy, piję dużo kawy i moje zęby ogólnie mają tendencję do zbierania kamienia. Nie jest to w żaden sposób nieestetyczne, bo najwięcej zbiera się go po wewnętrznej stronie dolnych jedynek. Czy należy to regularnie usuwać? Jeśli nie będę tego robić to co może się stać?

DawidVin

Użytkownik

Kamień powinno się regularnie usuwać bo niekorzystnie wpływa na powierzchnię zęba i szkliwo. Od lat chodze do dentysty usuwać i nigdy jeszcze nie zdarzyły mi się z tego powodu jakieś problemy, przeciwnie zęby są zadbane, mogę je dokładnie szczotkować i mam wrażenie że osad zbiera się wolniej.

prawdziwa_gospodyni

Użytkownik

A wiesz może gdzie mogę zrobić taki zabieg?

DawidVin

Użytkownik

Zawsze robię tutaj: duodenti.pl/, znam ich od lat chodzą tam wszyscy moi znajomi i każdy jest zadowolony. Wiele razy dentystka naprawdę spisała się na medal bo bezboleśnie zrobiła mi kanałowe które bardzo szybko się zagoiło, albo inne zabiegi w dobrych cenach.

prawdziwa_gospodyni

Użytkownik

Mógłbyś podać link bezpośrednio do usuwania kamienia bo nie mogę znaleźć.

DawidVin

Użytkownik

Tak, poczytaj tutaj: duodenti.pl/uslugi/profilaktyka-profesjonalna/. Przypomniało mi się że kiedyś jak byłem młodszy robiłem usuwanie u innego dentysty i pozniej zeby byly strasznie nadwrażliwe nawet na zimne powietrze. Od kiedy chodzę do tej dentystki nie miałem takiego odczucia, ani nawet pokaleczonych dziąseł co podobno zdarza się u innych stomatologów.
ODPOWIEDZ
Copyright 2015