Gdzie szukać pracy?

morbidangel

Użytkownik

Witajcie! Niedawno skończyłem studia i rozglądam się za praca. Na razie idzie ciężko, ale nie wiem, czy dlatego, że nie ma pracy, która by mnie interesowała, czy może po prostu nieumiejętnie szukam. Możecie mi podpowiedzieć, gdzie najlepiej poszukać pracy?

Decyzja

Użytkownik

Według mnie najlepiej szukać wszędzie gdzie się da, bo wtedy prawdopodobieństwo, że znajdzie się cos odpowiedniego jest większe. Ja jeszcze jakiś czas temu szukałam pracy w ten sposób, że odwiedzałam firmy i placówki, w których teoretycznie mogłabym pracować, bo posiadałam odpowiednie kwalifikacje. Były to np. redakcje gazet i szkoły. W ten sposób jednak przewaznie nie udawało mi się nic znaleźć, bo najczęsciej nie szukano tam nikogo. Raz mi się poszczęściło i znalazłam pracę w redakcji. Pracowałam tam trzy lata, ale potem nastąpiły pewne zmiany w moim życiu, w wyniku których musiałam odejść z pracy. Nie mogłam już tam wrócić i po pewnym czasie znów wzięłam się za poszukiwania, tym razem przeglądając oferty pracy w lokalnych gazetach i Internecie, zazwyczaj z różnym skutkiem.

Prostota

Użytkownik

Ja również przegladałam gazety i wchodziłam na różne portale pracy z ofertami z mazowieckiego, a potem rozsyłałam swoje CV. Wreszcie oddzwoniono do mnie z jednej szkoły jezykowej i zaproponowano pracę na pół etatu. Zgodziłam się i od niedawna tam pracuję.

treyemannuel

Użytkownik

można też zarejestrować się w urzędzie pracy i z pomocą tego urzędu szukać zatrudnienia. młode osoby po studiach mają szansę na znalezienie tam stażu, który jest ważny, by zdobyć doświadczenie i nauczyć się róznych rzeczy. no a poza tym dobry portal z ogłoszeniami o pracę również warto regularnie odwiedzać.
ODPOWIEDZ
Copyright 2015