Wybór profesji - kryminalistyka

Gromki

Użytkownik

Odnalezienie właściwej dla siebie drogi kariery to temat, który w tej chwili zajmuje mnie bez reszty. Zastanawiam się nad wyborem dobrych studiów jak i możliwie najlepszym przygotowaniem się do pracy w konkretnym zawodzie. Zaintrygowały mnie ostatnio stanowiska w sądownictwie jak i badania kryminalistyczne. Trafiłem nawet na ciekawą stronę internetową, na jakiej odnalazłem odrobinę detali związanych z pracą na takim stanowisku. Z chęcią poznam jednak komentarze tych, którzy wybrali taką profesję.

DawidVin

Użytkownik

Mnie oraz moich bliskich ciekawiło kiedyś zagadnienie badanie pisma, jako że poszukiwaliśmy grafologa do zbadania autentyczności pisma. Wtedy zaciekawiła mnie profesja grafologa sądowego. Dowiedziałem się, iż do jego zadań zalicza się nie tylko badanie autentyczności testamentów, ale i opracowywanie opinii odnośnie klasycznych badań dokumentów. Interesująca wydaje się również analiza pisma maskowanego. Zastanawiałem się, czy ubiegać się o stanowisko przysięgłego grafologa w Poznaniu, ale ostatecznie nie zdecydowałem się, ponieważ miałem wrażenie, że moje kwalifikacje będą niewystarczające.

TeresaCieszyn

Użytkownik

Mnie aktualnie interesuje działalność biegłego sądowego z dziedziny toksykologii, ponieważ głównym zadaniem takiego specjalisty jest przeprowadzanie - na zlecenie np. prokuratury - badań środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Wklepałam niedawno w wyszukiwarkę wyrażenie badanie narkotyków i znalazłam informacje, iż w zakres obowiązków takiego eksperta wchodzi identyfikacja dopalaczy, np. różnych płynów, jak również ich analizy jakościowe razem z klasyfikacją zgodności. Rekomenduję poczytać więcej na ten temat. Myślę, że w naszym kraju potrzeba więcej ekspertów identyfikujących te substancje.

Sasiadujaca

Użytkownik

Ja zamierzam zajmować się w przyszłości czymś, co przynajmniej trochę byłoby dla mnie atrakcyjne i pozwoliłoby na zadowalające zarobki. Niedawno długi czas nad tym myślałam i wymyśliłam, iż dobrym pomysłem będzie badanie narkotyków czy na przykład zaawansowane badanie dokumentów i akt w sądownictwie. Niestety mało na taki temat można znaleźć w sieci. Ufam, iż przynajmniej na forum będzie ktoś, kto będzie mógł napisać odrobinę więcej na temat zatrudnienia w sądzie.
ODPOWIEDZ
Copyright 2015